gusta has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spiderman: The Movie

Spiderman: The Movie

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

1998
×
Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry