• Men

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • This Is How We Roll

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Manbaby Cries Because He Isn't Added to Discord Chat (Gone Wrong)

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Runner 2: Run For Your Life

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½