RSS feed for Timissimo
  • Seventh Son

    ★★★

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★★★

  • Pompeii

  • Attila

    ★½

  • Grudge Match

    ★★½

  • The Physician

    ★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Wolf of Wall Street

    ½

  • 47 Ronin

    ★★

  • Frozen

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Homefront

    ★★★★

  • The Starving Games

    ★★★

  • Last Vegas

    ★★★★

  • The Counselor

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Runner Runner

    ★★★★

  • The Family

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • All Is Lost

    ★★★★

  • The Butler

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • 42

    ★★★½

  • Moon

    ★★½

  • Casino Royale

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • The Perfect Storm

    ★★★★