• Space Jam: A New Legacy

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Máxima

    ★★★★½

  • 17 Blocks

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Pariah Dog

    ★★★★

  • Tigerland

    ★★★★½

  • The Great Hack

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★