• The Lost Daughter

    ★★★★½

  • The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

    ★★★½

  • Songbird

    ½

  • Hooper

    ★★★½

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★★

  • Raw

    ★★★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Identity

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • 300

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Midway

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★