RSS feed for Tim
  • Hamilton

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Hustle

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Skinford: Chapter 2

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Ladies in Black

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Swinging Safari

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★★

  • Skinford

    ★★★★

  • Becoming Bond

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★