• Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Part Time

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Tin Box

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • conspiracy-182

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Hand

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Easy-Bake

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • America's Last Little Italy: The Hill

    ★★★★

  • Driving Louise

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Bump Kowalski and the Ten Commandments

    ★★½

  • Cursed Films

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Fried Barry

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Diagnosis

    ★★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★