• Dune: Part Two

  • Uncharted

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

  • Free Guy

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Thunder Force

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Coming 2 America

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • Greenland

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • Hamilton

    ★★★★

  • Home Movie: The Princess Bride

    ★★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

  • A Parks and Recreation Special

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Death Stranding: The Making of Timefall

    ★★★★★

  • Gemini Man

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★½