RSS feed for nida
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Art of Style: Jean Cocteau

Art of Style: Jean Cocteau

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Art of Style: Jean Cocteau

Art of Style: Jean Cocteau

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★
Edit this entry  
11
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry