Sort by
  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Extinction

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Hans Zimmer: Live in Prague

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Dangal

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Siege of Jadotville

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Cosmos

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Spy

    ★★★

  • Southpaw

    ★★★★

  • Run All Night

    ★★★

  • Taken 3

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • The Equalizer

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Predestination

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Lucy

    ★★★

  • Non-Stop

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Escape Plan

    ★★★½

  • Gravity

    ★½

  • Now You See Me

    ★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Best Offer

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★

  • Taken 2

    ★★★★

  • Looper

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Safe

    ★★½

  • Moneyball

    ★★★★

  • Johnny English Reborn

    ★★★★½

  • Apollo 18

    ★★★★

  • Source Code

    ★★★★

  • Limitless

    ★★★★

  • Unknown

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Devil

    ★★½

  • 3 Idiots

    ★★★★

  • Angels & Demons

    ★★★★½

  • Star Trek

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Rush Hour 3

    ★★★½

  • Fracture

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★