• Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Rover

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Frozen

    ½

  • About Time

    ★★★½

  • Despicable Me 2

    ½

  • Man of Steel

  • Monsters University

  • The Croods

    ½

  • Before Midnight

    ★★½

  • Rise of the Guardians

    ★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Brave

    ★★½

  • Men in Black 3

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Zookeeper

  • Cars 2

    ★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★

  • Drive

    ★★★★

  • Rio

    ★★★

  • Rango

  • Just Go with It

    ★★★

  • TRON: Legacy

  • Tangled

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Easy A

    ★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Toy Story 3

    ★★

  • The Karate Kid

    ★★½

  • Shrek Forever After

    ★½

  • Remember Me

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • The Proposal

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★½

  • Bedtime Stories

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Twilight

  • High School Musical 3: Senior Year

  • Burn After Reading

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★½

  • Kung Fu Panda

  • Iron Man

  • Bee Movie

    ★★

  • Into the Wild

    ★★½

  • Superbad

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★

  • Shrek the Third

    ★½