• Spider-Man 3

  • Meet the Robinsons

    ★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Over the Hedge

    ★★

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★

  • Cars

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★½

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Ocean's Twelve

    ★★★★

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

    ★★½

  • The Incredibles

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★½

  • The Notebook

    ★★★★★

  • White Chicks

    ★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Shrek 2

    ★½

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • 50 First Dates

    ★★½

  • Before Sunset

    ★★★½

  • Freaky Friday

  • Finding Nemo

  • Bruce Almighty

  • Holes

    ★★½

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Treasure Planet

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • Men in Black II

  • Scooby-Doo

  • The Pianist

  • Spider-Man

    ★½

  • Ice Age

    ★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Jurassic Park III

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★

  • Memento

    ★★★★

  • The Road to El Dorado

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • Sunburn

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Tarzan

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • A Bug's Life

    ★★½

  • The Parent Trap

  • Titanic

    ★★★★½

  • Men in Black

  • Hercules

  • Romeo + Juliet

    ★★★½

  • Jumanji

  • Toy Story

  • Se7en

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Ace Ventura: Pet Detective

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★½

  • Jurassic Park

  • My Own Private Idaho

    ★★★½

  • Home Alone

  • Dead Poets Society

  • Ferris Bueller's Day Off

  • The Karate Kid

    ★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★½