• Bob's Burgers Presents: My Butt Hazza Fever

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Console Wars

    ★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Bombshell in Concert

    ★★★★

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

    ★★★★