Sort by

Timothy has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa

Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Edit this entry