RSS feed for TJ

TJ has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Point Break

Point Break

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Escape

No Escape

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry