Tim has logged 38 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Edit this entry  
13
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
06
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Intruder

The Intruder

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Edit this entry  
04
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry