Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Saw

Saw

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
08
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Circle: The Afterparty

The Circle: The Afterparty

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Edit this entry  
15
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Smile, Darn Ya, Smile!

Smile, Darn Ya, Smile!

1931
×
★★★
Edit this entry  
10
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Seeds of Arkham

Seeds of Arkham

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Car Trouble

Car Trouble

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Final Cut

The Final Cut

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
You Monster

You Monster

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Avengers of Justice: Farce Wars

Avengers of Justice: Farce Wars

2018
×
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Blind Date

The Blind Date

×
★½
Edit this entry  
24
Pocket Knife

Pocket Knife

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Trash

Trash

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Alps

Alps

2011
×
★★★★½
Edit this entry