Sort by
  • Ahsoka

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Pixels

  • Minions

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Ex Machina

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★★

  • The Imitation Game

  • Serial (Bad) Weddings

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Her

  • The Zero Theorem

    ★★★★½

  • The Unknown Known

  • Gravity

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Despicable Me 2

    ★★★★★

  • Monsters University

    ★★★★

  • The Blue Umbrella

    ★★★

  • TPB AFK: The Pirate Bay - Away from Keyboard

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Skyfall

  • Paulette

    ★★★★★

  • Looper

    ★★★★★

  • Reflections on Titanic

  • Cloud Atlas

  • Ice Age: Continental Drift

  • Brave

    ★★★★

  • The Dictator

    ½

  • The Hunger Games

  • Iron Sky

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Klitschko

  • Cars 2

    ★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Moon Conspiracy

  • Three

    ★★★★

  • True Grit

  • Hackers

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

  • Despicable Me

  • Inception

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Shrek Forever After

  • Alice in Wonderland

  • Sherlock Holmes

  • Avatar

  • The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

  • The Girl Who Played with Fire

  • Horst Schlämmer - Isch kandidiere!

    ★★½