Sort by

Tim has logged 22 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Spy Kids: Armageddon

Spy Kids: Armageddon

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Champions

Champions

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Like Father

Like Father

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry