Sort by

Tim has logged 29 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elway To Marino

Elway To Marino

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Manderlay

Manderlay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marble Hornets

Marble Hornets

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tape

Tape

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Doc of the Dead

Doc of the Dead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mirage Men

Mirage Men

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Horns

Horns

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Card

Green Card

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Overdose: The Next Financial Crisis

Overdose: The Next Financial Crisis

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry