Sort by

timvish has logged 56 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stripes

Stripes

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry