Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Loving

Loving

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Young Adult

Young Adult

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Day

One Day

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry