Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Uncharted

  • Scream

  • The 355

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★½

  • Liquid Future, Solid Past

  • Cruella

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Jump Cut Jukebox

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • All Together Now

    ★★★

  • The New Mutants

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Greyhound

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½