Sort by

Niels has logged 33 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Mother

Good Mother

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★½
Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How I Became a Superhero

How I Became a Superhero

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Strangulation Blues

Strangulation Blues

1980
×
★★½
Edit this entry  
04
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry