Sort by

Mia has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry