Sort by
  • Snow Falls

    ★★½

  • The Apology

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Bad Seed Returns

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Fall

    ★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • They/Them

    ★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Men

  • Firestarter

    ★★★

  • Our Father

    ★★★★

  • Umma

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Heatwave

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • My Fiona

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Encanto

    ★★★★

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★★

  • Awake

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Seance

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★★