Sort by

Gia has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Steam

Steam

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Gymnast

The Gymnast

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Stuff

Stuff

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The World Unseen

The World Unseen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Loving Annabelle

Loving Annabelle

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
I Can't Think Straight

I Can't Think Straight

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Perfect Ending

A Perfect Ending

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Raven's Touch

Raven's Touch

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Kiss Me

Kiss Me

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Raven's Touch

Raven's Touch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Aloft

Aloft

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry