• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★★

  • Dune

  • After We Fell

    ½

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

  • Blue Miracle

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • La vita nuova

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • After

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Red Film

    ★★★★★

  • Swiped

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Grandmother's Gold

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • The Social Network

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Bright Star

    ★★★★★

  • A Serious Man

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

  • Twilight

    ★★★★★

  • The Beaches of Agnès

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Juno

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • The Devil Wears Prada

  • Jesus Camp

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Ella Enchanted

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • School of Rock

  • How to Lose a Guy in 10 Days