RSS feed for Gustavo Barros

Gustavo Barros has logged 23 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Click

Click

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry