Sort by
  • Night's End

    ★★

  • Studio 666

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Seed

    ★★

  • Halloween Kills

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Dawn of the Beast

  • Sam & Mattie Make a Zombie Movie

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Kandisha

    ★★★

  • They Live Inside Us

    ★★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★

  • The Good Things Devils Do

  • The Legend of Dog Lady Island

    ½

  • Hallowed Be Thy Name

    ★½

  • Boys from County Hell

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • The Night House

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Killer Sofa

    ★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • Candy Corn

    ★½

  • Sea Fever

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • The Harvesting

    ★★

  • The Snarling

    ★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Convent

    ★★★½

  • Patient Zero

    ★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Big Legend

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Return of the Scarecrow

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Summer of 84

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Asylum of Fear

  • Day of the Dead: Bloodline

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Carnivore: Werewolf of London

  • 10/31

    ★★★

  • Invasion on Chestnut Ridge

  • Circus Kane

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Hagazussa

    ★★★

  • The Houses October Built 2

    ★★

  • Satan's Slaves

    ★★★

  • Pyewacket

    ★★★½

  • Clowntergeist

    ★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Ravenous

    ★★★★

  • Haunters: The Art of the Scare

  • It

    ★★½