Sort by

Tippor has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Monster Wolf

Monster Wolf

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Tree

The Wicker Tree

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Witchtrap

Witchtrap

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sam & Mattie Make a Zombie Movie

Sam & Mattie Make a Zombie Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baron Blood

Baron Blood

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spawn of the Slithis

Spawn of the Slithis

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wave

The Wave

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bones

Bones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carnivore: Werewolf of London

Carnivore: Werewolf of London

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
They Live Inside Us

They Live Inside Us

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ice Queen

Ice Queen

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Legend of Dog Lady Island

The Legend of Dog Lady Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
10/31

10/31

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Satan's Slave

Satan's Slave

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry