• The Gray Man

    ★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★½

  • Dave Chappelle: What's in a Name?

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • RRR

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Dhuin

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Rocket Boys

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Toofaan

    ★½

  • Belle

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★