Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Salam - The First ****** Nobel Laureate

Salam - The First ****** Nobel Laureate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Sui Dhaaga - Made in India

Sui Dhaaga - Made in India

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dave Chappelle: What's in a Name?

Dave Chappelle: What's in a Name?

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ankhon Dekhi

Ankhon Dekhi

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Johnny Gaddaar

Johnny Gaddaar

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rockstar

Rockstar

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Oye Lucky! Lucky Oye!

Oye Lucky! Lucky Oye!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dhuin

Dhuin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gehraiyaan

Gehraiyaan

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry