• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Smokin Granny

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Saving Shuli

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Predestination

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Valley of Tears

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

  • Extraction

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★