Titangl has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saving Shuli

Saving Shuli

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valley of Tears

Valley of Tears

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry