• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • My Name

    ★★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Infinite

    ★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Mine

    ★★★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Ride or Die

    ★★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Happily

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

  • Tom & Jerry

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Summerland

    ★★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★★

  • Desperados

  • Irresistible

  • The World to Come

    ★★★★½