Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Mere Brother Ki Dulhan

Mere Brother Ki Dulhan

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Welcome

Welcome

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jayeshbhai Jordaar

Jayeshbhai Jordaar

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dhamaal

Dhamaal

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Golmaal 3

Golmaal 3

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
UMMA

UMMA

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Forecasting Love and Weather

Forecasting Love and Weather

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Band Baaja Baaraat

Band Baaja Baaraat

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mukherjee Dar Bou

Mukherjee Dar Bou

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jalsa

Jalsa

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kashmir Files

The Kashmir Files

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bobby Jasoos

Bobby Jasoos

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Badrinath Ki Dulhania

Badrinath Ki Dulhania

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hasee Toh Phasee

Hasee Toh Phasee

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tamasha

Tamasha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Humpty Sharma Ki Dulhania

Humpty Sharma Ki Dulhania

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yeh Jawaani Hai Deewani

Yeh Jawaani Hai Deewani

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Hate Luv Storys

I Hate Luv Storys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tere Naal Love Ho Gaya

Tere Naal Love Ho Gaya

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chup Chup Ke

Chup Chup Ke

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
D.P.

D.P.

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snowdrop

Snowdrop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snowdrop

Snowdrop

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry