tithi has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Name

My Name

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Something in the Rain

Something in the Rain

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Something in the Rain

Something in the Rain

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Omkara

Omkara

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Phir Hera Pheri

Phir Hera Pheri

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mine

Mine

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anand

Anand

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fire

Fire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happily

Happily

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry