Tabby has logged 490 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godmothered

Godmothered

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Stag

The Stag

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Denmark

Denmark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
For Better and for Worse

For Better and for Worse

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
What Men Want

What Men Want

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★
Read the review Edit this entry