Tabby has logged 32 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
LA Originals

LA Originals

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
There's Something in the Water

There's Something in the Water

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toni Morrison: The Pieces I Am

Toni Morrison: The Pieces I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia

Louis Theroux: Extreme Love - Dementia

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Going to the Store

Going to the Store

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
National Theatre Live: One Man, Two Guvnors

National Theatre Live: One Man, Two Guvnors

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry