Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • The Hand

    ★★★½

  • Anno 6G CE

    ★★★★★

  • DeKooning Passed

    ★★½

  • Inventing the Future

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Murder Death Koreatown

    ★★★½

  • Days

    ★★★½

  • The Father

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★½

  • The Dirty War on the NHS

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • A Florida Melancholy

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Invisible Life

    ★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★½

  • Chair Times

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

  • Leaving Neverland

    ½

  • Flesh Intolerance: Final Transmission For Terrestrial Vertical Incarceration (A hyperstition)

    ★★★★

  • It has to be lived once and dreamed twice

    ★★★★

  • Earth

    ★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Serenity

    ½

  • Grass and Glass

    ★★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Perpetual Spawning

    ★★★★

  • Replicas

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Ode to Nothing

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★½

  • Mountain of Storms

    ★★★½

  • From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

    ½

  • Andhadhun

    ★½

  • Beauty Lives in Freedom

    ★★★★½

  • Twisted Pair

    ★★★

  • Killing

    ★★★★½

  • Gotthard Base Tunnel, Gotthard, Switzerland

    ★★★

  • Venom

  • Apostle

    ★★½

  • Green Book

  • High Life

    ★½

  • 1986 Summer

    ★★½

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Sunset

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • On My Skin

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • The Meg