briony has logged 163 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Faults

Faults

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Living

The Living

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Objective

The Objective

2008
×
Edit this entry  
22
Beckoning the Butcher

Beckoning the Butcher

2013
×
Edit this entry  
19
Look

Look

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunted House Project

The Haunted House Project

2010
×
Edit this entry  
14
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Howl

Howl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Black Water Vampire

The Black Water Vampire

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Open

Eyes Wide Open

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
½
Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Gift

The Gift

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Come Out and Play

Come Out and Play

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
The Clinic

The Clinic

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red White & Blue

Red White & Blue

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Pact

The Pact

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Silent House

Silent House

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Lane

High Lane

2009
×
★½
Edit this entry  
15
Severance

Severance

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
The Paranormal Diaries: Clophill

The Paranormal Diaries: Clophill

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Evil Things

Evil Things

2009
×
Edit this entry  
09
Daylight

Daylight

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Area 51

Area 51

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
21
Excision

Excision

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Howling

Howling

2012
×
★½
Edit this entry  
17
8213: Gacy House

8213: Gacy House

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Black Rock

Black Rock

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Read the review Edit this entry