briony has logged 27 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Quiet

The Quiet

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cropsey

Cropsey

2009
×
Read prior review Edit this entry  
27
Chloe

Chloe

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★
Edit this entry  
24
The Thaw

The Thaw

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Below

Below

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vampires

Vampires

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Whistleblower

The Whistleblower

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Report 51

Report 51

2013
×
½
Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dirty Girl

Dirty Girl

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gamer

Gamer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★
Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry