briony has logged 16 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Forsaken

The Forsaken

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Summer

Dark Summer

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Mirror

The Mirror

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Presence

The Presence

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inner Demons

Inner Demons

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The East

The East

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shrine

The Shrine

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry