Sort by

briony has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paranoia Tapes 7: Felts Field

Paranoia Tapes 7: Felts Field

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
In a Stranger's House

In a Stranger's House

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Savageland

Savageland

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The St. Francisville Experiment

The St. Francisville Experiment

2000
×
½
Edit this entry  
12
Savageland

Savageland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paranoia Tapes 5: Rewind

Paranoia Tapes 5: Rewind

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Paranoia Tapes 2: Press Play

Paranoia Tapes 2: Press Play

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bell Witch Haunting

The Bell Witch Haunting

2013
×
Edit this entry  
11
Howard’s Mill

Howard’s Mill

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Red Planet

Red Planet

2000
×
Edit this entry  
10
Altar

Altar

2017
×
½
Edit this entry  
10
Lair of the Beast

Lair of the Beast

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Off the Beaten Path

Off the Beaten Path

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Whispering Man

The Whispering Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Tremors

Tremors

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Brew House

Brew House

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Invoked

Invoked

2015
×
½
Edit this entry  
04
They're Outside

They're Outside

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hollows Grove

Hollows Grove

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Final Project

The Final Project

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Real Cases of Shadow People: The Sarah McCormick Story

Real Cases of Shadow People: The Sarah McCormick Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Footage of Leah Sullivan

The Lost Footage of Leah Sullivan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Medium

The Medium

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Deep House

The Deep House

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Demonic

Demonic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jonestown Haunting

The Jonestown Haunting

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Assistant

The Assistant

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry