• Midsommar

    ★★★★

  • Kindred Spirits

    ★½

  • Deadcon

    ½

  • Toy Story 4

  • They Come Knocking

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • #FollowMe

    ★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Ma

  • Assimilate

    ½

  • True Fiction

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★★

  • All That We Destroy

    ★★

  • The Intruder

  • Swallow

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • The Silence

    ½

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★

  • Mercy Black

    ★★★

  • Unplanned

    ½

  • Pet Sematary

  • Clickbait

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Villains

    ½

  • Maria

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Treehouse

    ★★★

  • Triple Threat

  • I See You

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Prodigy

    ★★

  • Down

    ★★½

  • Sweetheart

    ★★★★

  • Luce

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • Harpoon

  • Deadly Match

    ½

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • The 3rd Eye 2

    ★★★½

  • Polaroid

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • New Year, New You

    ★★½

  • Pooka!

    ★★

  • Eerie

    ★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Flesh & Blood

  • After Porn Ends 3

  • Butterfly Kisses

    ★★★½

  • Derren Brown: Sacrifice