• Look Away

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • The Vanishing

    ★½

  • Daddy's Girl

  • Venom

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★½

  • Head Count

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★★

  • The Boat

    ½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • The Body

    ★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ½

  • The Basement

  • Hold the Dark

  • Widows

    ★★★★

  • Donnybrook

    ★½

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Little Stranger

    ½

  • The Favourite

    ★★★★

  • He's Out There

  • The Cleaning Lady

  • Slender Man

    ½

  • May the Devil Take You

    ★★★★

  • Down a Dark Hall

    ★★

  • The Meg

    ★½

  • Our House

    ★★★½

  • The Witch in the Window

    ★★★★½

  • 14 Cameras

    ½

  • Sabrina

    ★½

  • Cam

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Tau

    ★★

  • Possum

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Await Further Instructions

    ★★½

  • Calibre

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ½

  • Adrift

    ½

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Knife+Heart

  • Burning

    ★★★

  • Delirium

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Breaking In

    ★★

  • Behind the Curve

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • St. Agatha

  • Traffik

    ★½

  • Twinsanity

    ★★½

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

  • Deep Blue Sea 2

    ½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • His Favorite Person

  • Love, Simon

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Living Among Us

    ★★½