Toby has logged 857 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Whales of August

The Whales of August

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All the King's Men

All the King's Men

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
True Grit

True Grit

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Save the Tiger

Save the Tiger

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry