Sort by

Todd Russell has logged 45 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bennett's War

Bennett's War

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hydra

Hydra

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Baffled!

Baffled!

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Antitrust

Antitrust

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Crush

The Crush

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jurassic Games

The Jurassic Games

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gate

The Gate

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry