Sort by

Todd Russell has logged 61 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Case 39

Case 39

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hamburger Hill

Hamburger Hill

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Overcomer

Overcomer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Screwball

Screwball

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Arcades

The King of Arcades

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Game Change

Game Change

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Almost an Angel

Almost an Angel

1990
×
Read the review Edit this entry  
09
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Yellow Brick Road and Beyond

The Yellow Brick Road and Beyond

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Am Your Father

I Am Your Father

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Futureworld

Futureworld

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★½
Read the review Edit this entry